/userfiles/654.png

1. ARICILIK EĞİTİMİ BAŞLADI   Eflani Belediye Başkanlığı tarafından Kaliteyi Geliştir Genç Arıcılar Yetiştir Proj...           • CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN ...           • ARICILIK EĞİTİMLERİNE KAYITLAR BAŞLIYOR ...           • 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesi ile tüm şehit ve gazilerimizi rah...           • 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programına tüm halkımız davetli...           • BELEDİYE BAŞKANIMIZ İBRAHİM ERTUĞRUL'UN MECLİS ZİYARETİ Gazi Meclise gönderdiğimiz Milletvekillerimiz Sayın Cem ŞAHİN ve Sayın Ali KESKİNKILIÇ...           • VEFAT, BAŞ SAĞLIĞI Çelebiler mahallesinden, belediyemizden emekli Nazmi GÜNDÜZ vefat etmiştir. ...           • İLÇE BAYRAMLAŞMAMIZI DÜĞÜN SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRDİK Bayramlaşma programına katılan Karabük Milletvekili Dr. Ali KESKİNKILIÇ, Ak Parti İl Y...           • KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ DÜKKANLARI KİRALAMA İHALESİ TAMAMLANDI. Bugün itibari ile Küçük Sanayi Sitesi dükkanlarının kiralama ihalesi ta...           • İŞÇİ ALIMI SONUÇLANDI. Eflani Belediyesi Personel Ltd.Şti. 'ne Beden İşçisi (Genel) işçi alımı tamamlandı.&...           
Canlı Yayın

Anket
İstatistikler
Toplam: 1134479
Aktif: 11
Bugün: 108
Dün: 791
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

2016 YILI TEMMUZ AYI MECLİS KARARI

Belediye Meclisinin Temmuz 2016 ayı mutad toplantısının  1.  birleşiminin 1. oturumuna ait tutanaktır.

 

              Belediye Meclisi Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL' un başkanlığında, üyelerden Erdal KARAMAN, Orhan SAVAŞ, Fatih DEVLETOĞLU, Rıdvan GÜNGÖR,  Emin ULUSOY, Mahir ERENLER, Rahmi ERENOĞLU' dan müteşekkil olmak üzere saat 14:00 da toplandı.

 

32- KARAR:

 

           Gündemin 2. maddesi gereğince 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 97. Maddesine konu olan ücret tarifelerinin görüşülmesine geçildi. Su ücret tarifeleri okundu. Su ücret tarifelerine 3 karşı oya karşılık 5 evet oyu ile %7 oranında zam yapılmasına oy çokluğu ile karar verildi. Belediye Düğün Salonu müsterice verildiğinden, düğün salonu ücret tarifesinin kaldırılmasına ve diğer ücret ve diğer ücret tarifelerine de %7 oranında zam yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

           Gündem gereği gündeme alınacak konuların görüşülmesine geçildi. Gündeme alınacak konu bulunmadığından dilek ve temennilere geçildi. Dilek ve temennilerden sonra Ağustos ayı Meclis Toplantısının tatil ayı olduğundan Eylül 2016 ayı toplantısını 01 Eylül 2016 tarihinde saat 14:00’ da yapmak üzere toplantıya son verildi.

 

Temmuz Olağanüstü  Toplantısı

 

Belediye Meclisinin Temmuz 2016 ayı olağanüstü toplantısının  1.  birleşiminin 1. oturumuna ait tutanaktır.

 

              Belediye Meclisi Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL' un başkanlığında, üyelerden Erdal KARAMAN, Orhan SAVAŞ, Ramazan SUSOY, Fatih DEVLETOĞLU, Rıdvan GÜNGÖR,  Emin ULUSOY, Mahir ERENLER, Rahmi ERENOĞLU' dan müteşekkil olmak üzere saat 14:00 da toplandı.

 

33- KARAR:

 

           Gündemin 2. Maddesi gereğince Cenaze nakil aracının (Otopsi için) kiraya verilmesinde ücret tarifesinin belirlenmesi hususu müzakere edildikten sonra; 2464 Sayılı Belediye Gelirleri kanununun 97. Maddesi istinaden

 

           Cenaze nakil aracının (Otopsi için) kiraya verilmesinde kilometre başına (KDV dahil) 2,00 TL ücret alınmasına oy birliği ile karar verildi.

 

   34- KARAR:

 

            Gündemin 3. Maddesinin görüşülmesine geçildi. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2016 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Eflani Belediye Başkanlığı adına proje sunulmasına ve projenin başarılı olması durumunda uygulanmasına, sunulan projede kurumumuzu temsile, ilzama ve proje belgelerini imzalamaya Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’un yetkili kılınmasına oy birliği ile karar verildi.

35- KARAR:

 

           Gündemin 4.maddesi gereği Eflani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 19.07.2016 tarih ve 7677876 sayılı yazısı okundu. Belediyemize ait eski hizmet binasının 2. Katının Eflani Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne; Eflani Cember Bezinin kültür değerinin korunması, üretiminin devam ettirilmesi ve el sanatları alanındaki çalışmalarda kullanılmak üzere 5393 sayılı kanunun 15/h ve 18/e maddelerine istinaden ‘’ Kamu İdarelerine Ait Taşınmazların Tahsis ve Devri Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre 3 yıllığına tahsisine oy birliği ile karar verildi.

  

36- KARAR:

 

           Gündemin 5. Maddesi gereğince Çelebiler Mahallesi Kültür, Kalkınma Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği’nin 19.07.2016 tarihli dilekçesi okundu. Belediyemize ait Çelebiler Mahallesi Köy Odasının 1. Katının dernek bürosu olarak kullanmak üzere 5393 sayılı kanunun 15/h ve 18/e maddelerine istinaden ‘’ Kamu İdarelerine Ait Taşınmazların Tahsis ve Devri Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre 10 yıllığına tahsisine oy birliği ile karar verildi

    

 

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: UTasarım