/userfiles/654.png

1. ARICILIK EĞİTİMİ BAŞLADI   Eflani Belediye Başkanlığı tarafından Kaliteyi Geliştir Genç Arıcılar Yetiştir Proj...           • CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN ...           • ARICILIK EĞİTİMLERİNE KAYITLAR BAŞLIYOR ...           • 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesi ile tüm şehit ve gazilerimizi rah...           • 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programına tüm halkımız davetli...           • BELEDİYE BAŞKANIMIZ İBRAHİM ERTUĞRUL'UN MECLİS ZİYARETİ Gazi Meclise gönderdiğimiz Milletvekillerimiz Sayın Cem ŞAHİN ve Sayın Ali KESKİNKILIÇ...           • VEFAT, BAŞ SAĞLIĞI Çelebiler mahallesinden, belediyemizden emekli Nazmi GÜNDÜZ vefat etmiştir. ...           • İLÇE BAYRAMLAŞMAMIZI DÜĞÜN SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRDİK Bayramlaşma programına katılan Karabük Milletvekili Dr. Ali KESKİNKILIÇ, Ak Parti İl Y...           • KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ DÜKKANLARI KİRALAMA İHALESİ TAMAMLANDI. Bugün itibari ile Küçük Sanayi Sitesi dükkanlarının kiralama ihalesi ta...           • İŞÇİ ALIMI SONUÇLANDI. Eflani Belediyesi Personel Ltd.Şti. 'ne Beden İşçisi (Genel) işçi alımı tamamlandı.&...           
Canlı Yayın

Anket
İstatistikler
Toplam: 1134479
Aktif: 10
Bugün: 108
Dün: 791
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

2013 MART AYI MECLİS KARARI

 Belediye Meclisinin Mart 2013 ayı mutad toplantısının  1.  birleşiminin 1. oturumuna ait tutanaktır.

 

  Belediye Meclisi Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL' un başkanlığında, üyelerden Mücahit YILMAZ, Mahir ERENLER, Satı ŞAHİN, Ramazan SUSOY, Rıdvan GÜNGÖR, Mehmet GÜNGÖR, Ahmet ULUSOY' dan müteşekkil olmak üzere saat 14:00 da toplandı.

İlgili kararda 18. madde uygulaması yapılacağı belirtilen alan çok büyük olduğundan, uygulamanın Belediye imkanları göz önüne getirildiğinde çok uzun bir zaman dilimine yayılacak olması, uygulamayı kapsayacak alanın büyük kısmında yoğun yerleşim ve yapılaşma olması, süre zarfında mülkiyet sahiplerinin 3194 sayılı İmar Kanununun İfraz ve Tevhit başlıklı 15. maddesi uyarınca İfraz ve Tevhit işlemlerinin yapılması yönünde talep bulunması gibi durumlar nedeniyle 18. maddesi uygulaması yapılana kadar 3194 sayılı İmar Kanununun İfraz ve Tevhit başlıklı 15. maddesine göre yapılacak işlemlerin Belediye Encümenince değerlenilip oylanması, İfraz ve Tevhidi onaylanan taşınmazın bulunduğu yerde Belediye Encümen onayından sonra 18. madde uygulaması yapılması halinde 15. maddeye göre daha önce işlem yapılmış ancak düzenlenme ortaklık payı alınmamış taşınmazlar için 02.11.1985 tarih ve 18916 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan " İmar Kanununun 18. Maddesi Uyarınca Yapılacak Arazi ve Arsa Düzenlemesi ile İlgili Esaslar Hakkında Yönetmeliğ" in  "İmar Parsellerinin Oluşturulması ve Dağıtımındaki Esaslar" başlıklı 10. maddesine göre ilgisinin muvafakatı ile düzenlenme Ortaklık Payı miktarının bedele dönüştürülmesine oy birliği ile karar verildi.  Belediye Meclisinin Mart 2011 ayı mutat toplantısının 1.birleşiminin 1.oturumunda alınan 01.03.2011 tarihin ve 13 numaralı karar ile İlçemiz İmar Planı dahilindeki yerlerde 3194 sayılı kanunun 18. madde uygulamasının yapılmasına, daha önce yapılan 18. madde uygulama alanlarının bundan hariç tutulmasına oy birliği ile karar verilmiştir. Gündeme alıncak konuların müzakeresine geçildi. 01.03.2013 tarihli 18. madde uygulaması hakkındaki yazı İnşaat Mühendisi Tamer ŞIK tarafından okundu. Gündeme alınması oy birliği ile karar verildi. Üyeler arasında müzakere edildi.  

KARAR: Gündemin 2. maddesi gereğince Denetim Komisyonunca hazırlanan 2012 Yılı Mali Denetim Raporunun müzakeresine başlanıldı. Komisyon Raporu üyelerden Mehmet GÜNGÖR tarafından okundu. Müzakere edildikten sonra oylama yapıldı. Oylama sonucunda 2012 Yılı Denetim Komisyon Raporu oy birliği ile kabul edildi.  

  Gündemin 3. maddesi gereğince Hükümet Caddesi üzerinde bulunan 158 Ada 1 Parsel numaradaki Sosyal Tesis Bağımsız bölümlerinin satışlarının müzakeresine geçildi. Hükümet Caddesi üzerinde bulunan 158 Ada 1 Parsel numaradaki Mülkiyeti Belediyemize ait bulunan Sosyal Tesisin 16.04.1996 gün ve 03 sayılı ve 04.04.2007 gün ve 04 sayılı Meclis Kararlarına istinaden satışına izin verilen kat ve daireleri ile diğer bölümlerinde 08.02.2013 tarihinde Kat Mülkiyetine geçildiğinden; 7 nolu Bağımsız Bölümün S. S. Eflani Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi' ne, 9 nolu Bağımsız Bölümün Ramazan DOĞAN' a Tapuda satışının verilmesine, 8, 10 ve 11 nolu Bağımsız Bölümlerinde satışının yapılmak üzere Encümene yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi.   

Gündemin 4. maddesine geçildi. Maddeye konu anlaşma protokolü üyelerden Mehmet GÜNGÖR tarafından okundu. Müzakeresinden sonra Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Baltac Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Eflani Belediyesi arasında kurumlar arasında çok yönlü bir işbirliği oluşturmak, iki ülkedeki ekonomik potansiyeli etkin biçimde kullanmak, Rus ve Türk halkı arasında dostluk bağlarının geliştirilmesinin sağlamak amacıyla "Kardeş Şehir" ilişkisinin kurulmasına 5393 Sayılı Kanunun 18. maddesi p bendine isitnaden oy birliği ile karar verildi. 

    

 

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: UTasarım