/userfiles/654.png

1. ARICILIK EĞİTİMİ BAŞLADI   Eflani Belediye Başkanlığı tarafından Kaliteyi Geliştir Genç Arıcılar Yetiştir Proj...           • CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN ...           • ARICILIK EĞİTİMLERİNE KAYITLAR BAŞLIYOR ...           • 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesi ile tüm şehit ve gazilerimizi rah...           • 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programına tüm halkımız davetli...           • BELEDİYE BAŞKANIMIZ İBRAHİM ERTUĞRUL'UN MECLİS ZİYARETİ Gazi Meclise gönderdiğimiz Milletvekillerimiz Sayın Cem ŞAHİN ve Sayın Ali KESKİNKILIÇ...           • VEFAT, BAŞ SAĞLIĞI Çelebiler mahallesinden, belediyemizden emekli Nazmi GÜNDÜZ vefat etmiştir. ...           • İLÇE BAYRAMLAŞMAMIZI DÜĞÜN SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRDİK Bayramlaşma programına katılan Karabük Milletvekili Dr. Ali KESKİNKILIÇ, Ak Parti İl Y...           • KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ DÜKKANLARI KİRALAMA İHALESİ TAMAMLANDI. Bugün itibari ile Küçük Sanayi Sitesi dükkanlarının kiralama ihalesi ta...           • İŞÇİ ALIMI SONUÇLANDI. Eflani Belediyesi Personel Ltd.Şti. 'ne Beden İşçisi (Genel) işçi alımı tamamlandı.&...           
Canlı Yayın

Anket
İstatistikler
Toplam: 1134478
Aktif: 10
Bugün: 107
Dün: 791
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

2013 ŞUBAT AYI MECLİS KARARI

 

Belediye Meclisinin Şubat 2013 ayı mutad toplantısının  1.  birleşiminin 1. oturumuna ait tutanaktır.

    Belediye Meclisi Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL' un başkanlığında, üyelerden Mücahit YILMAZ, Mahir ERENLER, Satı ŞAHİN, Ramazan SUSOY, Fatih DEVLETOĞLU, Rıdvan GÜNGÖR, Mehmet GÜNGÖR, Ahmet ULUSOY, Hüsnü AKIN' dan müteşekkil olmak üzere saat 14:00 da toplandı.

   KARAR:   Gündemin 2. maddesi gereğince; Fen İşleri Biriminin Ağaçlandırma Bedeli ile ilgili yazısı okundu. Gündeme alınmasına oy birliği ile karar verildi. Müzakere edildikten sonra Belediye Meclisince 2008 yılında onaylanmış Revizyon İmar Planı Plan Notlarına konu Yapı Ruhsatı verme işlemi öncesinde Ruhsat Harcı olarak hesaplanan toplam bedelin % 20' sine eşit bir tutarın "Ağaçlandırma Bedeli" olarak harç bedeline eklenerek tahsil edilmesi, daha önce yapı ruhsatı almış ancak Ağaçlandırma Bedeli tahsil edilmemiş olan inşaat sahiplerinden ise bu bedelin, inşaat sahibinin Yapı Kullanım İzin Belgesi harcına eklenerek alınmasına oy birliği ile karar verildi.

 

 KARAR: Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanlığının 23.01.2013 gün ve 78 / 09 sayılı yazıları okundu. Gündeme alınmasına oy birliğiyle karar verildi. Müzakere edilerek 5595 Sayılı Kanuna konu Muharip Gazi / Malül Gazi / Gazi Eşi Dul Kişiler ile Şehit eş ve çocuklarına belgelendirilmek şartıyla uygulanmakta olan su ücret tarifesinden % 50 oranında indirim yapılarak tahakkuk ve tahsilatının yapılmasına oy birliği ile karar verildi. Bu karar alınmadan önce üyelerden Mücahit YILMAZ' ın toplantıya iştirak ettiği görüldü.

 Gündem gereği Dilek ve Temennilere geçildi. Belediye Başkanı üyelere tek tek söz vererek istek ve taleplerini dile getirmelerini istedi. Üyeler isteklerini söylediler. Üyelerden Mahir ERENLER; yeni vefat eden Meclis Üyesi Satı YILDIRIM' ın ailesine Satı YILDIRIM' ın Belediyemize vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı plaket veya buna benzer hediye verilmesini teklif etti. Teklif üyelerce olumlu karşılanarak Mart 2013 ayı toplantısını 01.03.2013 tarihinde saat 14:00' da yapmak üzere toplantıya saat 15:00' da son verildi. 

 

  KARAR:  Gündemin 2. maddesine konu hakkında Belediye İnşaat Mühendisi Tamer ŞIK açıklamalarda bulundu. Müzakere edildikten sonra Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına 2013 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Kapsamında "Tarihi Taşhan Canlanıyor" adlı Projenin sunulmasına, bu iş ile ilgili Belediyemizi temsile, ilzama ve proje belgelerini imzalamaya Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL' un yetkili kılınmasına, projenin başarılı olması durumunda uygulanmasına oy birliği ile karar verildi. Karar aşamasında üyelerden Hüsnü AKIN' ın toplantıya iştirak ettiği görüldü. Dilek ve temennilerden sonra toplantıya saat 15:30' da son verildi. 

    

 

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: UTasarım