/userfiles/654.png

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ'DEN TAZİYE ZİYARETİ...              Karabük Belediye Başkanı Rafet VERGİLİ bug&...           • 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI YAPILDI...                     15 Temmuz Milli Birlik G&u...           • BELEDİYE BAŞKANIMIZ İBRAHİM ERTUĞRUL'UN ANNESİ VEFAT ETTİ...       Belediye Başkanımız İbrahim ERTUĞRUL'UN annesi Şerife ERTUĞRUL bugün (13...           • İLÇEMİZ DERNEKLERİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI...             Belediye Başkanlığımızın organize ettiği istişare toplan...           • TEMMUZ AY'I MECLİS TOPLANTISI YAPILDI... Temmuz ay'ı meclis toplantısı yapıldı. Belediyemiz meclis salonun'da 03.07.2018 Salı günü...           • ASFALT ÇALIŞMALARIMIZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR...     İlçemiz Çelebiler mahallesi yolu ve Seferler köyü grup yolu ...           • ARAÇ İLÇESİNDE YANGIN...                Kastamonu ili Araç ilçesin...           • GÖKGÖZ VE AKÇAKESE GÖLET İNAŞAATI DEVAM EDİYOR ...       DSİ tarafından bin günde bin gölet projesi kapsamında ilçe...           • İMAR BARIŞI İmar barışı kapsamında Eflani merkez, mahalle ve köylere ait arsa ve arazi m2 birim fiyatları...           • GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA MERASİMİ YAPILDI...            İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığımız tara...           
Canlı Yayın

Anket
İstatistikler
Toplam: 414830
Aktif: 11
Bugün: 199
Dün: 521
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

2013 ŞUBAT AYI MECLİS KARARI

 

Belediye Meclisinin Şubat 2013 ayı mutad toplantısının  1.  birleşiminin 1. oturumuna ait tutanaktır.

    Belediye Meclisi Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL' un başkanlığında, üyelerden Mücahit YILMAZ, Mahir ERENLER, Satı ŞAHİN, Ramazan SUSOY, Fatih DEVLETOĞLU, Rıdvan GÜNGÖR, Mehmet GÜNGÖR, Ahmet ULUSOY, Hüsnü AKIN' dan müteşekkil olmak üzere saat 14:00 da toplandı.

   KARAR:   Gündemin 2. maddesi gereğince; Fen İşleri Biriminin Ağaçlandırma Bedeli ile ilgili yazısı okundu. Gündeme alınmasına oy birliği ile karar verildi. Müzakere edildikten sonra Belediye Meclisince 2008 yılında onaylanmış Revizyon İmar Planı Plan Notlarına konu Yapı Ruhsatı verme işlemi öncesinde Ruhsat Harcı olarak hesaplanan toplam bedelin % 20' sine eşit bir tutarın "Ağaçlandırma Bedeli" olarak harç bedeline eklenerek tahsil edilmesi, daha önce yapı ruhsatı almış ancak Ağaçlandırma Bedeli tahsil edilmemiş olan inşaat sahiplerinden ise bu bedelin, inşaat sahibinin Yapı Kullanım İzin Belgesi harcına eklenerek alınmasına oy birliği ile karar verildi.

 

 KARAR: Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanlığının 23.01.2013 gün ve 78 / 09 sayılı yazıları okundu. Gündeme alınmasına oy birliğiyle karar verildi. Müzakere edilerek 5595 Sayılı Kanuna konu Muharip Gazi / Malül Gazi / Gazi Eşi Dul Kişiler ile Şehit eş ve çocuklarına belgelendirilmek şartıyla uygulanmakta olan su ücret tarifesinden % 50 oranında indirim yapılarak tahakkuk ve tahsilatının yapılmasına oy birliği ile karar verildi. Bu karar alınmadan önce üyelerden Mücahit YILMAZ' ın toplantıya iştirak ettiği görüldü.

 Gündem gereği Dilek ve Temennilere geçildi. Belediye Başkanı üyelere tek tek söz vererek istek ve taleplerini dile getirmelerini istedi. Üyeler isteklerini söylediler. Üyelerden Mahir ERENLER; yeni vefat eden Meclis Üyesi Satı YILDIRIM' ın ailesine Satı YILDIRIM' ın Belediyemize vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı plaket veya buna benzer hediye verilmesini teklif etti. Teklif üyelerce olumlu karşılanarak Mart 2013 ayı toplantısını 01.03.2013 tarihinde saat 14:00' da yapmak üzere toplantıya saat 15:00' da son verildi. 

 

  KARAR:  Gündemin 2. maddesine konu hakkında Belediye İnşaat Mühendisi Tamer ŞIK açıklamalarda bulundu. Müzakere edildikten sonra Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına 2013 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Kapsamında "Tarihi Taşhan Canlanıyor" adlı Projenin sunulmasına, bu iş ile ilgili Belediyemizi temsile, ilzama ve proje belgelerini imzalamaya Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL' un yetkili kılınmasına, projenin başarılı olması durumunda uygulanmasına oy birliği ile karar verildi. Karar aşamasında üyelerden Hüsnü AKIN' ın toplantıya iştirak ettiği görüldü. Dilek ve temennilerden sonra toplantıya saat 15:30' da son verildi. 

    

   

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: UTasarım