/userfiles/654.png

SANAYİ SİTESİ İNŞAATI YAPIM İŞİ İHALESİ YAPILACAKTIR...                           &...           • SENTETİK YÜZEYLİ KAPALI HALI SAHA YAPIM İŞİ İHALESİ YAPILACAKTIR...                             ...           • 3-4-5 NUMARALI DÜKKANLARIN SATIŞ İHALESİ YAPILACAKTIR...           1-Mülkiyeti  Eflani Belediyesi’ne ait ta...           • KİLİT PARKE TAŞI VE BORDÜR SATIN ALINACAKTIR...         Kilit Parke Taşı ve Bordür alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanun...           • EFLANİ TOKİ PROJESİ SÖZLEŞME İMZALAMA TARİHLERİ..               Eflani Toki Projesi'nde hak sahipleri ile ...           • TEDBİRİ ELDEN BIRAKMA KENEYİ HAFİFE ALMA Kene, birçok omurgalı hayvanın kanıyla beslenen dünya çapında yaygın bir parazi...           • EFLANİ TOKİ PROJESİ İÇİN KURAYA KATILACAKLAR ASIL LİSTESİ...           ''EFLANİ TOKİ PROJESİ''  KURAYA KATILACAKLAR ASIL LİS...           • EFLANİ TOKİ PROJESİ KONUT GÜNCEL FİYATLARI...   FİYATLARI GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ...       &...           • TOKİ KURA TARİHİ BELLİ OLDU...       Belediye Başkanlığımız ve TOKİ işbirliği çerçevesinde ger&cc...           • 2019 MALİ YILI FAALİYET RAPORU... 2019 MALİ YILI EFLÂNİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI FAALİYET RAPORU   ÜST YÖNETİCİ ...           
Canlı Yayın

Anket
İstatistikler
Toplam: 694842
Aktif: 6
Bugün: 105
Dün: 559
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMA KENEYİ HAFİFE ALMA


Kene, birçok omurgalı hayvanın kanıyla beslenen dünya çapında yaygın bir parazittir. Bağ, bahçe, tarla, ahır, orman ve orman kenarı tarım arazileri vb. yerler riskli alanlar arasında yer almaktadır. Keneler uçamaz ve zıplayamaz, tırmanır; riskli alanlara giderken vücudunuzda açık yer bırakmayınız.

Riskli Alanlara Giderken...

Açık renkli giyin.
Kapalı kıyafetler tercih edin.
Pantolon paçalarını çorap içine sokun ya da çizme giyin


Riskli Alanlardan Döndükten Sonra...

Kıyafetlerinizi kontrol edin.
Vücudunuzu özellikle diz arkası, koltuk altı, kulak arkası, ense, saç dipleri, ve kasıklar dahil kontrol edin.

Vücuda tutunan keneye çıplak elle dokunmayın ve en yakın sağlık kuruluşuna müraacat edin.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) gibi bazı zoonoz hastalıklar keneler vasıtası ile insanlara bulaşabilmektedir. Birçok evcil ve yaban hayvanı keneler için konak görevi görür. Hayvanlar üzerindeki keneye çıplak elle dokunmayın, kene kartı, bez veya plastik eldiven ile tutarak çıkarın ve dış ortama atmayın.

  

Sevdikleriniz ve kendi sağlığınız için beraber yaşadığınız hayvanlarda antiparaziter uygulamalarına önem verin. Detaylı bilgi almak için en yakın veteriner hekimine başvurun.


Haber tarihi: 08 / 06 / 2020
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: EFLANİ TOKİ PROJESİ SÖZLEŞME İMZALAMA TARİHLERİ..
Sonraki: EFLANİ TOKİ PROJESİ İÇİN KURAYA KATILACAKLAR ASIL LİSTESİ...


    

 

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: UTasarım